پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ

  • کاردرمانی  چیست؟ کاردرمانی یا همان آکیوپیشنال تراپی یا ارگوتراپی به یکی از شاخه های توانبخشی گفته می شود و به عنوان یک رشته کل نگر تمامی ابعاد روحی، روانی و جسمی یک بیماری و تاثیرات جانبی مختلفی که بر روی عملکرد فردی و اجتماعی بیمار را در نظر می گیرد. کار درمانی با ارائه تکنیک های درمانی مناسب، ضمن توجه به علائق مراجع به درمان اختلالات در حیطه های جسمانی و روانی در مقاطع سنی مختلف می پردازد.

 

  • کاردرمانگر چیست؟ درمانگر تمریناتی برای بهبود مهارت های حرکتی در نظر میگیرد که در قالب یک فعالیت معنی دار برنامه ریزی می شود و از مراجع میخواهد به جای تکرار یه سری الگوهای حرکتی که برایش بی معنی است یک فعالیت هدفمند و معنی دار انجام شود.

 

  • برای چه سنی کار درمانی مناسب تر می باشد ؟ کاردرمانی محدود به سن خاصی نمی باشد و می توان به طور قطع گفت کاردرمانی در تمامی حیطه های سنی از نوزاد تا فرد کهن سال خدمات درمانی ارائه می دهد.

 

  • میخواستم در مورد این رشته بیشتر بدونم من رشتم تجربی  هستم و علاقه زیادی دارم به این رشته ممنون میشم راهنمایی کنید ؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته ی کاردرمانی می توانید با بخش  پشتیبانی آنلاین واتس آپ  مطرح نمایید. پاسخ شما در اسرع وقت برایتان ارسال خواهد شد.

 

  • آیا کاردرمانی در درمان کودکان طیف اوتیسم نقش موثری خواهد داشت؟ در جواب این سوال باید گفت به دلیل مطالعه بسیار  کاردرمانگران در رابطه با مراحل رشد تکاملی و ارتباط محیط و انسانها ، می توان آنها را کارشناسان اثرات اجتماعی، عاطفی و فیزیولوژیکی بیماری و آسیب نام برد. این دانش به آنها کمک می کند تا مهارت های زندگی مستقل در افراد مبتلا به اوتیسم و ​​دیگر اختلالات رشد را ارتقا دهند.

 

شما می توانید موضوعات خود را با پزشکان و کادر درمانی ، توانبخشی موسسه مطرح بفرمائید.

پشتیبانی آنلاین واتس آپ
Close and go back to page